ELASKON SK-H

Smar do lin stalowych w formie pasty

Elaskon SK-H to podstawowy smar do lin stalowych, który może być także stosowanym do konserwacji uzupełniającej. Zapewnia skuteczną ochronę również w słonej wodzie. Charakteryzuje go wysoka przyczepność. Brawa powłoki ochronnej: zielona.

Właściwości
Elaskon SK-H tworzy zielony, wytrzymały film maziowy, który odpowiada produktowi Elaskon II Star. Produkt wnika w linę. Otrzymana warstwa jest przeźroczysta i nie lepi się. Elaskon SK-H chroni linę przed korozją i zużyciem w wyniku tarcia podczas pracy. Przez wysoki współczynnik tarcia gotowej powłoki smarowej, nie występuje ześlizgiwanie się liny np. na tarczach napędowych.

Wskazówki dotyczące stosowania
Elaskon SK-H dostarczany jest w formie gęstopłynnej (pasty). Smar należy nanosić na linę przy użyciu pędzli, wałków itp. Możliwe jest bezpieczne podgrzewanie produktu do ok. 60-80°C – np. w gorącej wodzie. Ze względów bezpieczeństwa wyklucza się stosowanie do podgrzewania „otwartego” ognia.
Elaskon SK-H bazuje na produkcie Elaskon II Star i zawiera niearomatyczny ( bezwonny) rozpuszczalnik Po ulotnieniu rozpuszczalnika wytwarza się powłoka odpowiadająca produktowi Elaskon II Star. Czas ulatniania się rozpuszczalnika wynosi w zależności od warunków klimatycznych od 2 do 8 godzin

Elaskon SK-HElaskon SK-HElaskon SK_HSK-H

Forma dostawy:

  • beczka 200 L
  • hobok 30 L